آیا سفر راهی برای خودشناسی است؟

در بسیاری از مقالات و کتاب ها گفته شده است که سفر می تواند راهی برای خودشناسی باشد و با انجام سفر، فرد به شناختی مناسب و عمیق از خود می رسد. اما یکی از نویسندگان سایت Lonely Planet اعتقاد دارد که بسیاری از اوقات، انچه انتظار داریم رخ نداده و آنه انتظار داریم در غیر منتظره ترین لحظه رخ می دهد!

این مسئله همانند وقتی است که یک کلمه نوک زبانتان است اما هرچه تلاش میکنید نمیدنید چه بوده است! اما در نهایت پس از چند لحظه یا حتی روز دیگر آن کلمه خیلی سریع و ساده به ذهنتان می آید. اگر آنچه مورد انتظارتان است به سراغتان نمی آید، شاید تلاش زیاد و صرف انرژی و زمان شاید دوای درد نباشد و باید منتظر بود تا آنچه انتظار داریم در زمان خودش به سراغمان بیاید.

البته این به این معنی نیست که باید تلاش را به کل کنار بگذاریم. این مسئله را بسیاری از افراد اهل سفر و حرفه ای بیان می کنند که آنچه را انتظار داشتند در لحظه ای که اصلا انتظار نداشته اند رخ داده است. مقصد، احساس، هدف و خلاصه هر چیزی ممکن است در همان لحظه که فکر می کنید به هدفتان دست نخواهید یافت و باید از تلاش دست کشید، محقق می شوند. انگار که ما خودمان مانعی برای تحقق آن هدف بوده ایم! شاید راه بهتر برای رسیدن به هدف مورد نظر، غرق کردن خودمان در آنچه انتظارش را می کشیم باشد. این هدف میتواند هر چیزی از سفر و مقصد تا مسائل احساسی و زندگی و موارد دیگر باشد!

 

منبع: Lonely Planet

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top