می خواهید به جاده بزنید؟ این موارد را به یاد داشته باشید!

در کنار تعطیلات عادی، دو روز هم تعطیل رسمی در نظر گرفته شده و حالا بهترین زمان برای زدن به جاده و بازدید از مکان هایی است که همواره برنامه دیدن آنها را در ذهن داشته ایم. قبل از آنکه ساک سفر را ببندید و به راه بیفتید بهتر است این نکات ا به یاد داشته باشید.

واقع بین باشید! – هر کسی لیستی از مکان هایی که دوست دارد بازدید کند را در ذهن دارد و می خواهد در سفری که دارد، به تمامی آن ها سر بزند. اما بهتر از واقع بین باشیم. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم باید زمانی را برای رسیدن به مقصد صرف کده و خود را برای جاده آماده کنیم. پس اگر میگوییم چهار روز زمان گردش داریم، باید در نظر داشته باشیم که بخشی از این چهار روز در جاده صرف می شود. پس بهتر از اهداف سفر را کمی واقع بینانه تر چیده و شاید هم نتوانید تمامی مکان های مورد نظر را ببینید.

از جاده هم لذت ببرید! – زمانی که در جاده سپری میکنید تا به مقصد برسید خود می تواند فرصت خوبی برای سرگرم شدن و لذت بردن باشد. گوش دادن به موسیقی های مختلف، صحبت با همسفران درباره موضوعات مختلف، و حتی برخی از بازی ها را می توان در ماشین و در زمانی که در جاده صرف می شود انجام داد. همچنین اگر فرصت کافی دارید می توانید به برخی نقاط دیدنی در مسیرتان هم سری بزنید.

ایمنی – قرار نیست در جاده مسابقه بدهیم. لطفا ایمنی را رعایت کنید و به تابلو ها قوانین احترام بگذارید. درست است که عمر دست خداست و پراید هم وسیله است، اما همچنان وظیفه ماست که ایمنی را رعایت کنیم!

لطفا استراحت کنید – ممکن است اصلا متوجه نشوید، اما رانندگی انرژی زیادی از شما صرف میکند. به همین خاطر ممکن است بی اختیار احساس خواب آلودگی کرده و کم انرژی شوید. قطعا قرار یست در سفر جانتان را به خطر بیاندازید. پس مقداری خوراکی بین راهی دم دست داشته باشید و در فواصل زمانی، گوشه ای ماشین را پارک کرده و به تجدید قوا بپردازید.

همسفر خوبی باشید – هر کسی دارای عادات و خلق و خوی خاص خود است که ممکن است برای برخی قابل قبول و برای برخی غیر قابل قبول باشد. جاده و سفر گروهی در جاده موقعیتی است که در آب باید کمی متعادل تر بوده و به نظرات جمع احترام بگذارید و یک همسفر خوب باشید. البته دیگران نیز وظیفه ای مشابه خواهند داشت و تنها با همفکری و نظرات سازنده و هماهنگی است که یک سفر جاده ای بسیار بهتر و دلپذیر تر خواهد شد.

نقشه ها را فراموش نکنید – در پست قبلی درباره مسیریابی گفتیم. بد نیست سری به آن پست زده و ابزار های لازم برای مسیر یابی نیز به همراه داشته باشید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top