گشت و گذار در خیابان Olvera، محل تولد لس آنجلس امروزی!

لس آنجلس با مساحت در حدود 1300 کیلومتر مربع، دومین شهر بزرگ امریکا است و با شنیدن نام آن، همگی یاد هالیوود و فیلم های تاریخ سینما می افتیم. نقاط مهم و معروف این شهر برای بسیاری از ما آشنا است و تقریبا همه توریست ها در اولین روز های حضور در این شهر، ابتدا به آن ها سر میزنند (البته من هم همین کار را کردم!). در کنار این مکان های مشهور، موارد دیگری هم هستند که شاید کمتر نامی از آنها برده شود، اما به طور حتم بازدید از آنها ارزشی کمتر از مکان های مشهور این شهر ندارد. خیابان Olvera در Downtoan لس آنجلس یکی از همین موارد است که به عنوان محل تولد و رشد لس آنجلس شناخته می شود.

بازدید از این خیابان خیلی اتفاقی برایم رخ داد و این مسئله را مدیون تنبلی و خواب ماندن هستم! من حوالی ظهر به ایستگاه قطار Union Station رسیدم و از آنجا که حدود سه ساعت زمان برای حرکت اولین قطار مانده بود، از طریق اپلیکیشن فوراسکوئر به دنبال یک مکان جالب در اطراف ایستگاه قطار گشتم. اولین پیشنهاد خیابان Olvera بود که در فاصله ای بسیار نزدیک از Union Station قرار گرفته است.

اولین بار گروهی از اسپانیایی ها در جنوب شرقی محلی که این خیابان قرار دارد سکنی گزیدند و در نهایت پس از بزرگ شدن شهر و بسیاری از اتفاقات دیگر، این خیابان به عنوان نمادی از لس آنجلس قدیم در سال 1930 بازسازی شد و حالا میزبان مغازه های مختلف، رستوران ها و کافه های متعدد است.

با آنکه حوالی ظهر به این محل رفتم، وجود درختان مختلف که سایه خود را روی خیابان انداخته اند، باعث شده تا گرمای چندان حس نکرده و از قدم زدن در این خیابان لذت ببرم. این ترکیب باعث شده تا به خوبی حس یک بازار در مکزیک به بازدید کننده القا شود. همچنین در روز های تعطیل و آخر هفته ها موسیقی و رقص و برنامه های دیگر چاشنی فروشگاه های رنگارنگ خیابان Olvera می شود.

خیابان Olvera در لس آنجلس

خیابان Olvera در لس آنجلس

خیابان Olvera در لس آنجلس

اسکلت نمادی از مراسم Day of The Dead و به یاد آوری یاد از دست رفتگان است.

 

خیابان Olvera در لس آنجلس

نوازندگان در مسیر رفت و آمد به رستوران های مختلف سر میزنند

خیابان Olvera در لس آنجلس

 

 

خیابان Olvera در لس آنجلس

ماسک کشتی!

خیابان Olvera در لس آنجلس

در انتهای خیابان این میدان زیبا قرار داشته و ممکن است چند نوازنده هم در آن حضور داشته باشند.

 

 

خیابان Olvera در لس آنجلس

 

خیابان Olvera در لس آنجلس

خیابان Olvera در لس آنجلس

خیابان Olvera در لس آنجلس

غذاخوری مکزیکی Cielito Lindo مدعی است که معروف ترین تاکوی دنیا را از سال 1934 عرضه کرده است! امتیاز این غذاخوری در اپلیکیشن فوراسکوئر بالا است و همانطور که در تصویر میبینید، مردم جلوی آن صف کشیده اند.

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت های زیر مراجعه کنید:

Olvera Street

Wikipedia

 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top