یک وعده غذای گیاهی در هفته، 14000 گالن صرفه جویی آب!

چندی پیش با یکی از دوستان فعال در زمینه محیط زیست، درباره آب و کمبود آن و روش های صرفه جویی صحبت می کردم. یکی از نتایج صحبت هایمان این بود که اطلاع رسانی به روش های مختلف خود می تواند یک راهکار عالی برای ترغیب مردم به صرفه جویی باشد. تنها مدت کمی پس از آن صحبت، به صورت اتفاقی از رستوران گیاهی Native Foods Cafe سر در آوردم و با یک روش جالب اطلاع رسانی توسط آنها آشنا شدم!

یک قطعه کارت روی یک پایه سنگی روی تمامی میز ها، این مسئله را به مشتریان گوشزد میکرد که مصرف یک وعده غذای گیاهی در هفته، می تواند به صرفه جویی آب به مقدار 14000 گالن بیانجامد! این تنها پیغام مهم این کارت نیست. با خواندن جزییات میبینید که رستوران از این فرصت برای خودش نیز استفاده کرده و علاوه بر شارژ ویژه کارت مشتریان وفادار، تخفیف ها و موارد جالب دیگری را نیز در نظر گرفته است.

در پشت کارت نیز میزان آب مصرفی توسط انواع غذاها و کارهایی همچون دوش گرفتن به وسیله نمودار به تصویر کشیده شده است (بد نیست نگاهی به مقاله “خوراک روزانه ما چقدر در کاهش اثرات کمبود آب تاثیر گذار است؟” داشته باشید).

water reservation 2

این نمودار حتی شیر سویا را به عنوان جایگزین برای شیر گاو معمول توصیه کرده و در نهایت به سادگی می توان نتیجه گرفت غذای گیاهی تا چه حد می تواند در صرفه جویی آب مفید واقع شود.

البته نمیتوان این نسخه را به تمامی افراد توصیه کرد. زیرا قطعا هستند کسانی که باید در وعده غذایی آن ها حتما گوشت باشد (به علت نیاز به تامین پروتئین کافی). اما در نهایت بسیاری از ما می توانیم با این راهکار در مصرف آب صرفه جویی کنیم. در ضمن این روش می تواند راهکار خوبی برای جلب مشتری توسط کافه ها و رستوران ها نیز باشد!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top