کثیف ترین نقطه هواپیما کجاست؟

همانند هر وسیله نقلیه دیگر، هواپیما نیز در معرض دسترسی افراد مختلفی بوده و به همین خاطر قطعا دارای نقاط آلوده مختلفی است. اما آلوده ترین نقاط هواپیما مکان هایی هستند که اصلا انتظارشان را نداریم و از هم اکنون به شما میگوییم دستشویی در رتبه اول قرار ندارد!

سایت TravelMath تصمیم گرفته تا با اعزام چند میکروبیولوژیست به چند فرودگاه و تست هواپیما های خطوط هوایی مختلف، آلوده ترین بخش های هواپیما را شناسایی کند و نتیجه کار اصلا قابل انتظار نیست! سینی جلوی مسافر آلوده ترین بخشی است که در معرض تماس با دست مسافر قرار دارد! مکانی که قبل از دریافت نهار یا شام بین راهی، حتما با دستان شما تماس خواهد داشت و می تواند در سلامتی شما مشکل ساز شود. رتبه دوم در اختیار دکمه سیفون توالت بوده و پس از آن، قفل کمربند ایمنی و در نهایت دریچه تنظیم خروجی تهویه هوا در رتبه چهارم آلوده ترین بخش هواپیما قرار می گیرد.

راه حل، همراه داشتن مایع ضد عفونی دست و شستن دست ها قبل از خوردن غذا است. همچنین اگر حال و حوصله داشته باشید، می توانید یک رو میزی ساده و یک بار مصرف یا یک پارچه (برای کسانی که نمی خواهند با مواد یک بار محیط زیست را آلوده کنند) با خودتان به هواپیما برده و زمان صرف غذا آن را روی سینی جلوی خود بیاندازید تا خیالتان از هر بابت راحت باشد!

 

منبع: Los Angeles Times

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top