با راه و رسم اقامت در خانه محلی آشنا شوید

خانه های محلی و روستایی، یکی از انواع اقامت  گاه هایی هستند که تور های گردشگری مختلف (به خصوص تور های طبیعتگردی چند روزه) ممکن است برای اقامت های شبانه مسافران در نظر بگیرند. اگر جزو کسانی هستید که تا کنون در خانه محلی اقامت نداشته اید یا قرار است به زودی به همراه یک تور استراحت در خانه محلی را تجربه کنید، بد نیست ادامه این مطلب را بخوانید تا با راه و رسم ماندن در یک خانه روستایی بیشتر آشنا شوید.

IMG_6353-154

شما مهمان هستید: درست است که شما پول داده اید، اما در نهایت باز هم قرار است مهمان خانواده ای باشید و نمیتوانید انتظار داشته باشید که اختیار تام در هر زمینه ای را داشته باشید. پس به عنوان یک مهمان خوب، احترام صاحبخانه را حفظ کنید. همچنین نوع پوشش خود را نیز مد نظر داشته باشید. پوششی که در شهرهای بزرگ ممکن است عادی باشد، برای افراد محلی امکان دارد بی توجهی به شئونات و سنت ها تلقی شود.

کمک در کار های خانه: اگر حال و حوصله دارید، می توانید به صاحبخانه در انجام برخی کارها کمک کنید. بدین صورت رابطه صمیمانه تری می توانید با آنها برقرار کرده و از اقامت خود بیشتر لذت ببرید.

IMG_0455

شرکت کردن در گفتگوها با صاحب خانه و محلی ها: سر صحبت را باز کنید. از اوضاع و احوالشان و اینکه در زمان های مختلف چگونه روزگار را سر می کنند بپرسید. بدین شکل هم اطلاعات خودتان افزایش پیدا می کند و هم افراد محلی حس بهتری از حضور یک غریبه در بین خودشان پیدا خواهند کرد.

مرتب باشید: به عنوان یک مهمان، بهتر است مرتب باشید و نظم وسایل خانه را به هم نزنید. شاید یک خانه محلی ساده چیزی برای بر هم زدن نداشته باشد، اما رعایت نکته های ریز (مانند از پا در آوردن کفش قبل از ورد به خانه یا موارد دیگر) خود تاثیر مثبتی می تواند داشته باشد.

IMG_0516

با محدودیت ها کنار بیایید: یک خانه روستایی قطعا محدودیت هایی دارد. ممکن است آب حمام گرم نباشد، یا شامی که برایتان تدارک دیده اند با آانچه انتظار دارید فرق کند. همچنین ممکن است لازم باشد مدل ساندویچی و در فضایی کوچک با همسفران خود شب را تا صبح سر کنید.

لوازم شخصی تان را همراه داشته باشید: از آنجا که ممکن است با محدودیت هایی روبرو شوید، بهتر است لوازم شخصی و نظافت و دمپایی (برای مواردی که دستشویی بیرون خانه بوده و حوصله کفش پوشیدن ندارید) به همراه داشته باشید. کیسه خواب هم فراموش نشود!

قبل از خروج محل اقامت خود را تمیز کنید: توضیح اضافه ای لازم ندارد!

 

IMG_20140503_135023

پس فایده خانه روستایی چیست؟

نکته مثبت درباره خانه محلی اینجاست که این فرصت را پیدا میکنید تا با فرهنگ مردم آن منطقه بیشتر آشنا شوید. می توانید صبح زود قبل از آنکه کسی بیدار شود در محیطی منحصر به فرد قدم زده و از هوای تازه لذت ببرید. همچنین اگر خوش شانس باشید، ممکن است صاحبخانه برایتان یک غذای محلی بپزد که نمونه آن را احتمالا در جای دیگری نمیتوانید تجربه کنید!

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top