امریکا در جستجوی انسل آدامز تازه

Ansel Adams

کسانی که با عکاسی طبیعت و landscape آشنایی دارند قطعا نام انسل آدامز را شنیده اند. او یکی از مهم ترین عکاسان طبیعت به شمار می آید که شغل اش، ثبت عکس پارک های ملی و جلوه های طبیعت امریکا در سال ۱۹۴۱ بوده است و کار و نحوه عکاسی انسل آدامز سر لوحه و پایه بسیاری از عکاسان بعد از او به شمار می آید. حالا دولت امریکا (سرویس پارک های ملی) اعلام کرده به دنبال یک انسل آدامز تازه می گردد تا دوباره این پروژه را تکرار کند.

اینبار نیز عکاس مورد نظر بایستی عکس های سیاه و سفید و در قطع Large Format را به ثبت برساند. هدف از اجرای این پروژه نمایش تغییرات صورت گرفته در طبیعت امریکا طی دوره زمانی کار انسل آدامز تا امروز است. همچنین حقوق در نظر گرفته شده برای این شغل تمام وقت، چیزی حدود صد هزار دلار در سال است که رقم مناسبی به نظر می رسد!

کسی که به عنوان عکاس انتخاب می شود بایستی عکس های با کیفیت بالا برای کتابخانه کنگره ثبت کرده و توضیحات کافی برای عکس ها نیز در نظر بگیرد. یک شرط مهم دیگر نیز در این میان وجود دارد و آن، سیتیزن بودن امریکا برای ثبت نام برای این شغل است. پس اگر سیتیزن امریکا هستید و توانایی قدم گذاشتن در مسیر انسل آدامز را دارید می توانید دست به کار شده و برای این شغل ثبت نام کنید.

منبع: MyModernMet

تصویر: Lumu.eu

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top