یک روز شگفت انگیز در موزه هنر لس انجلس LACMA

موزه هنر LACMA لس انجلس

موزه هنر لس انجلس که با نام مخفف LACMA شناخته می شود، یکی از بزرگترین موزه های هنر در لس انجلس است که می تواند محلی عالی برای علاقمندان به هنر به شمار آید. در موزه هنر LACMA می توانید قطعه های هنری مختلف از اقصی نقاط دنیا و بازه های زمانی متخلف را از نزدیک مشاهده کنید.

موزه هنر روزی

ورودی اصلی موزه هنر LACMA در شب

موزه هنر LACMA لس انجلس روبروی موزه ماشین Petersen در خیابان Wilshire قرار دارد. پیشنهاد میکنم برای بازدید از این نمایشگاه یک روز کامل وقت گذاشته و با خیال راحت به گشت و گذار در آن بپردازید. این مجموعه از چندین ساختمان تشکیل شده که هر یک دارای طبقات مختلف هستند. من پیش از آن اوایل ژانویه ۲۰۱۶ به این نمایشگاه سر زدم و در مدت زمان سه ساعتی که آنجا بودم، حتی نتوانستم ساختمان Ahmanson را به طور کامل تماشا کنم! پس صرف بیش از هفت ساعت در یک روز برای بازدید از کل مکان ها اصلا زمان زمان زیادی نخواهد بود!

علاوه بر قطعات هنری معمول که به صورت ثابت در ساختمان ها حضور دارند، برخی موارد دیگر همچون اتاق باران نیز به عنوان یک نمایش موقت برای بازدید در نظر گرفته شده اند که البته گاهی باید برای آنها بلیط جداگانه تهیه کرد. خوشبختانه رستوران و کافی شاپ و در این مجموعه در نظر گرفته شده که می توان برای استراحت به آنها مراجعه کرد. یک فروشگاه نیز در ساختمان Hammer قرار دارد که از ان میتوان یادگاریهای مختلف یا کتاب و وسایل دیگر هنری را خریداری کرد. کتاب های این مجموعه تنوع خوبی دارند، اما ممکن است نتوانید موارد زیادی برای یک موضوع خاص پیدا کنید.

موزه هنر روزی

نقشه موزه هنر LACMA لس انجلس

کلاس هنر شگفت انگیز!

موزه هنر LACMA لس انجلس می تواند یک کلاس هنر عظیم و شگفت انگیز برایمان باشد. بسیاری از آتار هنری دارای توضیحات کامل بوده که می تواند دلیل اجرای آن، اتفاقاتی که در پی آن رخ داده و موارد دیگر را شرح دهد. اگر بتوانید وقت کافی برای خواندن این متون بگذارید قطعا به اطلاعات ارزشمند بسیاری دست خواهید یافت!

موزه هنر روزی

شاهکار هنری Paul Cezzane که شاید چندین بار در کتاب ها و مجلات تنها تصویر آن را دیده بودم. حالا این اثر هنری درست روبروی من قرار دارد!

این موزه تنها مختلف به نقاشی نیست. مجسمه های مختلف، کتیبه ها، آثار تصویری و ممومیایی های مصری نیز در این جا قابل مشاهده هستند که هر یک در نوع خود بسیار جالب خواهند بود. در کنار این آثار و آثار مدرن موجود، بخشی نیز به هنر اسلامی و کشور های عربی و ایران اختصاصی داده شده که دیدن آن خالی از لطف نیست. در بخش مرتبط با ایران حتی بخشی برای نمایش کلیپ های سروش رضایی با زیر نویس انگلیسی نیز اختصاص داده شده است!

موزه هنر LACMA لس انجلس

موزه هنر LACMA لس انجلس

موزه هنر LACMA لس انجلس

راهروی نمایش آثار هنر معاصر ایران و برخی کشور های عربی

 

 وب سایت موزه هنر LACMA لس انجلس

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top