این لنز های جانبی ارزان رنگ تازه ای به عکاسی موبایل می دهند

mobile photography

عکاسی موبایل از یک تفریح ساده به امری جدی تبدیل شده است. دوربین گوشی ها انقدر پیشرفت کرده که تواند در موقعیت های مختلف عکس هایی عالی ثبت کنند. با این حال باز هم در این زمینه محدودیت هایی وجود دارد. برخی از کمپانی ها لنز های جانبی مختلفی برای گوشی ها تولید کرده اند تا برخی از این محدودیت ها برطرف شده و امکانات تازه ای در اختیار علاقمندان عکاسی موبایل قرار گیرد.

mobile photography

این لنز به یک گیره روی دوربین گوشی محکم می شود

این لنز های جانبی در طرح ها و با امکانات مختلفی تولید شده اند. مدلی که من خریدم یک نمونه ارزان است که حدود ۳۵ هزار تومان قیمت دارد (و برند خاصی هم ندارد!) این لنز با کمک یک گیره روی دوربین گوشی قرار گرفته و سه لنز مختلف برایش در نظر گرفته شده است. به کمک این لنز ها می توان عکس های ماکرو، واید و عکس های Fish Eye تهیه کرد که در نوع خود جالب و سرگرم کننده هستند. این نکته را در نظر داشته باشید که این لنز ها را نباید با لنز های بسیار با کیفیت دوربین های عکاسی مقایسه کرد. در ادامه می توانید برخی از عکس هایی که با این لنز گرفتم را مشاهده کنید:

mobile photography

عکس نمونه با لنز ماکرو روی گوشی آيفون ۶ پلاس

 

mobile photography

عکس نمونه با لنز Fish Eye وری دوربین گوشی آيفون ۶ پلاس

mobile photography

همان عکس قبلی زمانی که هیچ لنز جانبی روی دوربین گوشی نصب نشده است.

استفاده از لنز ماکرو روی دوربین واقعا جالب و سرگرم کننده است و نتایج بسیار خوبی را ارائه می دهد. عکس های ماکرو بوکه خیلی خوبی دارند، اما در عین حال باید مراقب باشید که دستتان نلرزد. توصیه میکنم عکس های ماکرو را در محیط هایی با نور کافی ثبت کرده یا از پایه برای ثابت نگه داشتن گوی استفاده کنید (گوشی های دارای لرزشگیر اپتیکال در عکاسی ماکرو عملکرد خوبی دارند).

لنز واید ممکن است برای همه گوشی ها مناسب نباشد. بسیاری از گوشی های امروزی به صورت پیشفرض دارای لنز واید بوده و نصب یک لنز جانبی واید روی آن خیلی تاثیری در تصویر نهایی ندارد (گاهی هم ممکن است نتیجه ضعیف تری حاصل شود). در زمان استفاده از لنز Fish Eye، از آنجا که میزان شکست نور و تغییر در تصویر بسیار زیاد است، ممکن است با برخی ایرادات در گوشه های تصویر روبرو شوید.

در کل میتوان گفت استفاده از لنز های جانبی برای عکاسی موبایل می تواند درهای تازه ای برای شما گشوده و امکانات جالبی که پیش از این نداشتید در اختیارتان قرار دهد. خوشبختانه این ابزار های جانبی سبک بوده و می تواند به سادگی آنها را جابجا کرد. پس بد نیست یکی از این نمونه های ارزان قیمت را همراه خود داشته و در موقعیت های مختلف از آنها استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top