ده دلیل که تنهایی سفر کردن آنقدرها هم بد نیست!

سفر

چند بار تا حالا شده که کوله تان را بردارید و بگویید یه سفر تنهایی می خوام برم، اما در کسری از ثانیه به این نتیجه رسیده اید که تنهایی چندان هم جالب نیست و سفر گروهی خیلی بهتر است؟ سایت LifeHack ده دلیل خوب برایمان آورده که نشان می دهد سفر تک و تنها آنطور که به نظر می آید هم سخت و بد و کسل کننده نیست.

۱. خودتان را بهتر می شناسید: وقتی خودتان هستید و خودتان، این شما هستید که به تنهایی باید با مشکلات و ترس ها روبرو شده و با آن مقابله کنید و راه حلی برایش بیابید. خود واقعا شما در اینجا خود را نشان داده و خواهید دید توانایی هایتان در چه حد است. در ضمن این فرصت برایتان پیش می اید که بیشتر از محیط لذت برده و شاید هم به شما کمک کند هدفی در زندگی پیدا کنید!

۲. از پوسته امن خودتان خارج می شوید: رفتن جاهای ناشناخته آن هم تنهایی باعث می شود تا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید. قطعا با چالش هایی روبرو خواهید شد که می تواند میزان صبر حوصله تان را بسنجد.

۳. بودجه تان دست خودتان است: دیگر خودتان میدانید چقدر پول در جیب دارید و با آن تا چه حد می توانید به گشت و گذار های مورد علاقتان بپردازید. بدون آنکه نیاز به در نظر گرفتن برخی موارد اضافی باشد.

۴. دوستان تازه: سفر به تنهایی به شما کمک می کند تا دوستان تازه ای پیدا کنید و با افراد محلی بیشتر گرم بگیرید. خیلی از افراد محلی هم دوست دارند با شما ارتباط برقرار کرده و کمکتان کنند.

۵. انتخاب مسیر با خودتان است: زمانی که تنها هستید خودتان می توانید تصمیم بگیرید که از کدام مسیر و به کدام مقصد می خواهید بروید. در مسافرت های گروهی مواقعی پیش می آید که مجبور می شوید برخی علایق را به خاطر انتخاب گروه کنار بگذارید.

سفر

پل Bay Bridge سان فرانسیسکو، تابستان ۲۰۱۵

۶. یاد میگیرید که چگونه به خودتان متکی باشید: روبرو شدن با مسائل مختلف سبب می شود تا بیش از پیش به خودتان تکیه کنید. انتخاب با شماست و این شما هستید که باید از میان چیزهایی که با آن روبرو می شوید به خودتان اعتماد کرده و بهترین تصمیم را بگیرید.

۷. افزایش اعتماد به نفس: در طی مسافرت به تنهایی درس های تازه ای می آموزید که بسیار ارزشمند هستند و قطعا در آینده به کارتان خواهد آمد. این توانایی ها به شما کمک می کنند تا محدودیت ها را کنار زده و بیش از پیش قدرتمند تر شوید.

۸. تجربه ناب تر: از آنجا که تنها هستید، تمرکز شما روی چیزی که دارید تجربه می کنید بیشتر بوده و به همین خاطر حس بهتری از انجام یک کار جدید یا مسافرتی که در پیش دارید خواهید داشت.

۹. از بودن با خودتان لذت ببرید: تنها زمانی که خودتان تنهایی به سفر می روید به اهمیت زمان بودن با خودتان بیشتر پی خواهید برد. در سفر های تنهایی است که می توانید به سطح رابطه بالاتری با خودتان دست یافته و شناخت بتهری از خودتان پیدا کنید.

۱۰. سلامت شما: سفر هیجان انگیز بوده و ما را خوشحال می کند. سفر می تواند به کاهش استرس کمک کرده و ما را آرام کند. همچنین با سفر کردن می توانیم دوباره به بخشی از این زمین و طبیعت بدل شده و از آن حسابی لذت ببریم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top