سفر کاشان و معجزه شربت های سنتی برای مقابله با گرما!

Kashhan and Iranian Traditional Drinks

خیلی از ما در تابستان و گرما به سمت شمال ایران میرویم تا هوای خنک را تجربه کنیم. اما من و یکی از دوستانم تصمیم گرفتیم مسیر مخالف را انتخاب کرده و در اوج گرما به سوی مرکز ایران برویم. سفر کاشان درس خوبی از چالش مقابله با گرما به ما آموخت که میخواهم آن را با شما در میان بگذارم!

سفر کاشان و راه حل سنتی برای گرما

شهر کاشان پر از خانه های زیبا و چشم نواز است که هر کسی را به خود جذب می کند. در این مطلب قصد ندارم به جزییات سفر بپردازم و آن را به یک مطلب دیگر موکول می کنم (از جمله هتل سنتی که در انجا اقامت داشتیم). بازدید از مکان های مختلف در هوای گرم انرژی زیادی از شما می گیرد و آب به تنهایی نمی تواند پاسخگوی آب و املاح از دست رفته بدن ما باشد.

شربت های سنتی ایرانی را همه ما می شناسیم. یا حداقل با بخشی از انها آشنایی داریم. هر یک از مواد مختلفی تشکیل شده اند و هر یک خواص و ویژگی های خاصی دارند که می تواند کاملا حس و حال هر کسی را تغییر دهد. تقریبا تمامی این مواد تشکیل دهنده نیز پایه گیاهی داشته و کاملا سالم و سلامت هستند. یکی از موارد جالبی که در حین سفر دیدم، ساندیس های شربت های سنتی بود. ساندیس شربت سکنجبین، شربت نعنا و موارد دیگر که واقعا جان تازه ای به من بخشید!

پیشنهاد من: شربت خانه شاه نشین امین الدوله

دستورالعمل ساخت شربت ها در اینترنت و کتاب های مختلف قابل یافتن است. اما پیشنهاد می کنم اگر به کاشان سر میزنید، به بازار سنتی کاشان رفته و در تیمچه امین الدوله نگاهی به بالای سرتان بیاندازید. شربت خانه شاه نشین امین الدوله با دکور زیبا و محیط جالب منتظر شماست و در ظروفی جالب با شربت های خنک از شما پذیرایی میکند. از اینجا می توانید محیط بازار سنتی کاشان را از بالا تماشا کرده و در ضمن کمی هم خستگی در کنید. اگر شیفته ظروف زیبای این شربت خانه هستید می توانید از خودشان مواردی را که دوست دارید خریداری کنید.

شربت های سنتی در سفر کاشان
شربت خانه شاه نشین در تیمچه امین الدوله بالای سرتان قرار دارد!
سفر کاشان
شربت خانه در بازار سنتی کاشان

اشاره: تصویر ابتدای مطلب شربت سیب و زنجبیل کافه تهرون در باغ نگارستان است که توصیه می کنم در محیط زیبا و دلپذیر آنجا حتما امتحان کنید. به عقیده من کافه تهرون یکی از بهترین کافه های تهران است که هر کسی باید تجربه کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top