سفر جاده ای غرب امریکا: روز اول، عبور از میان اقیانوس و جنگل

همه چیز از ایمیل فوراسکوئر شروع شد. ایمیلی که بهترین سفر های جاده ای و بهترین نقاط دیدنی و خوردنی در طول مسیر  را در امریکا تعیین کرده بود. حالا که ماشین و وقتش را دارم بهترین زمان است تا دل به جاده بزنم! کل برنامه سفر این است: رسیدن به انتهای اتوبان Pacific Coast Highway. محل خواب، خوراکی، نقاطی که باید از آنها عبور کنم…نمیدانم و چندان هم مهم نیست!

سفر جاده ای همیشه برایم هیجان انگیز است! اینکه وسایلم را بردارم و به دل جاده بزنم و مسیرهایی که همیشه عکس های آن را در اینترنت میدیدم  را از نزدیک تجربه کنم برای من واقعا عالی است. البته میدانم که ممکن است در راه اتفاقات مختلفی نیز رخ دهد که می تواند در سفر تغییراتی ایجاد کند. تغییراتی که ممکن است اصلا برنامه ریزی نشده باشد. در حد یک کوله پشتی وسایلم (دو دست لباس، لپ تاپ، دوربین، کفش) را برداشتم و از یکی از دوستان هم چادر و وسایل کمپ زدن (شامل یک چادر دو نفره، اجاق گاز، وسایل پخت و پز و دو صندلی مسافرتی که هیچوقت استفاده نکردیم!) را قرض گرفتم و به همراه یک دوست خوب سفر را شروع کردیم.

در این سفر بسیار به فناوری وابسته هستیم! تقریبا کل مسیر سفر یک هفته ای را به کمک Google Maps و دیگر اپ های مخصوص راه یابی طی کردیم. برای یافتن محلی برای گذراندن شب هم دست به دامن اینترنت و ابزارهای هوشمندمان هستیم. از انجا که در طول مسیر قطعا با عدم پوشش دهی موبایل روبرو خواهیم شد، از قبل نقشه های مورد نیاز را برای استفاده آفلاین روی گوشی ذخیره کردم.

تنها برنامه ای که برای این سفر داریم این است که از اتوبان PCH 1 به سمت شمال کالیفرنیا و ایالت های دیگر حرکت کنیم. اتوبانی که گفته می شود یکی از زیباترین جاده های دنیا است و نقاط دیدنی زیادی در اطراف خود دارد. اینکه قرار است هر شب کجا بخوابیم، کجا غذا بخوریم، از چه شهر هایی عبور کنیم و چه نقاطی را ببینیم اصلا برایمان مشخص نیست. خودمان را به جاده سپرده ایم و تا به قول معروف برویم ببینیم چه میشود!

سفر جاده ای غرب امریکا
این مسیری است که در روز اول طی کردیم. زمان طی شده در این مسافت بسیار بیشتر از چیزی بود که نوشته شده . نهار، استراحت، ایستادن و دیدن مکان های مختلف همگی زمان سفر در روز اول را افزایش دادند.

بریم!

اتوبان PCH 1 از جنوب کالیفرنیا آغاز شده و از کرانه اقیانوس آرام شما را به سمت شمال کالیفرنیا می برد. یک سمت این جاده اقیانوس و سمت دیگر جنگل است (این همان جاده ای است که ما را به سانتا باربارا و شهر Solvang می رساند). حرکت در این جاده پیچ در پیچ عبور از میان جنگل و مه واقعا لذت بخش است. ما از شهر سانتا مونیکا وارد اتوبان PCH 1 شدیم و مسیر سفر را شروع کردیم. برای روز اول در نظر داشتیم که در یکی از محل های مخصوص چادر زدن در جنگل Big Sur شب را سپری کنیم. اما قبل از سفر متوجه شدیم که خطر آتش سوزی این جنگل را تهدید می کند و بسیاری از این مکان ها در حال حاضر تعطیل هستند.

زمان عبور از این منطقه بسیار زیبا قدم به قدم شاهد ایستادن پلیس و آتش نشانی بودیم. یکی از محلی ها به ما گفت که احتمال بسته شدن جاده بسیار است و بهتر است قبل از این اتفاق منطقه را ترک کنید. به همین خاطر با سرعت تمام از جاده های پیچ در پیچ Big Sur خارج شده و خودمان را به شهر Monterey رساندیم (حتما باید در موقعیتی مناسب دوباره به این مکان شگفت انگیز سر بزنم!).

این سفر در ماه آگوست، یعنی زمان اوج آخرین سری از تعطیلات تابستانی انجام شد و به همین خاطر یافتن جای مناسب برای خواب بسیار سخت است. در نهایت یک محل اختصاصی کمپ اجازه داد ماشین را در گوشه ای از کمپ پارک کرده و شب را در خود ماشین سپری کنیم (فضایی برای چادر زدن وجود ندارد!)

سفر جاده ای غرب امریکا
سر ظهر و پس از عبور از شهر Lompoc، با عبور از جاده West Ocean به Ocean Park رسیدیم تا نهار بخوریم.
سفر جاده ای غرب امریکا
بخشی از لوازم ما برای آماده کردن نهار
سفر جاده ای غرب امریکا
در بین راه مزارع زیادی هستند و مزرعه دار ها محصولاتشان را کنار جاده به فروش می رسانند.
سفر جاده ای غرب امریکا
ساحل Cayucos State Beach محلی مناسب برای استراحت در بعد از ظهر و خوردن چای است.
سفر جاده ای غرب امریکا
هر چه جلوتر میرویم، پیچ و خم جاده بیشتر و زیبایی های آن چشمگیر تر می شود.
سفر جاده ای غرب امریکا
اقامتگاه Lucie Lodge یکی از ایده آل ترین و زیبا ترین مکان های موجود برای اقامت در اطراف جنگل Big Sur و با نمای اقیانوس است که البته باید از مدت ها قبل کابین های آن را رزرو کنید!
سفر جاده ای غرب امریکا
خیلی حیف شد که نتوانستیم مدت زمان بیشتری را در Big sur سپری کنیم. باید قبل از بسته شدن جاده به سرعت اینجا را ترک کنیم. ترکیبی از دود و مه همه جا را فرا گرفته. آقایی هم در این هوا هوس ورزش و دویدن کرده است!
سفر جاده ای غرب امریکا
شانس آوردیم که توانستیم ساعت ده شب یک جای خالی برای ماندن در کمپ Monterey VEterans Memorial Park پیدا کنیم. باید یک شب سرد را در ماشین به صبح برسانیم!

نکته: به یک اپ اکتفا نکنید

هیچوقت فقط به یک نرم افزار برای مسیریابی یا امور دیگر اکتفا نکنید. گاهی اوقات گوگل مپس کارش را خوب انجام نمیدهد و ممکن است مجبور باشید از اپ دیگری مثل Maps.me استفاده کنید. برای رزرو جا و یافتن محل مناسب برای خوردن نهار نیز وضعیت به همین ترتیب است. در امریکا اپ Yelp پرطرفدارتر از فوراسکوئر است و به همین خاطر شاید بد نباشد در مواردی که مطمئن نیستید از Yelp برای یافتن جای مناسب استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top