سفر جاده ای غرب امریکا: روز سوم، دریا، زمین، ابر، آسمان

West Coast Road Trip | Day Three: Sea, Land, Clouds & Sky

صبح روز بعد اتاق را تحویل داده و به سمت Pier 39 در سانس فرانسیسکو راه افتادیم. سال قبل به یک کافه کوچک در آنجا سر زده بودم و به نظر حالا میتوانست محلی مناسب برای یک قهوه و کیک صبحگاهی باشد!

یک ساعت طول کشید تا به نزدیک بندر رسیدیم. پس از پشت سر گذاشتن معضل پیدا کردن جای پارک، قدم زنان به سمت Pier 39 راه افتادیم. سان فرانسیسکو اغلب هوای سرد و بادی دارد و شاید به همین خاطر از اینجا بیشتر از جنوب کالیفرنیا خوشم می آید! فضای اجتماعی بسیار جالب، مکان های دیدنی متنوع (از جمله Pier 39 که قرار است در آنجا صبحانه بخوریم) و تاریخچه ای که در پس  زمینه این شهر قرار دارد باعث می شود تا اینجا یکی از شهر های مورد علاقه من باشد. سال قبل حسابی در این شهر گردش کردم، اما در این سفر قرار است مسیری طولانی طی کنیم و به همین خاطر زمان کافی برای گردش در سان فرانسیسکو را نداریم.

سفر جاده ای غرب امریکا

امروز مسیرمان را در اتوبان Pacific Coast Highway ادامه می دهیم. قرار است با کلی شگفتی طبیعی در مسیر روبرو شویم. جایی که در یک لحظه می توانیم اقیانوس، زمین، ابرها و آسمان را ببینیم و حسابی لذت ببریم. در انتهای روز به شهری به نام Fort Bragg میرسیم و باز هم باید اپ های مختلف را باز کنیم تا ببینیم جایی برای ماندن هست یا نه؟

استراحت در چادر

در نهایت یک کمپ خارج شهر و صاحب آن که خانمی مسن است میزبان ما می شود. حدود ساعت 9 شب به این کمپ رسیدیم. این ساعت، تقریبا هم رده با ساعت 12 شب در ایران است و در این مواقع اگر کسی پیدایش شود احتمالا ممکن است به معنی دردسر باشد! خانم مسن نیز با همین پیشفرض ذهنی از پشت در بسته ازم پرسید که برای چه کاری آنجا هستم و وقتی مطمئن شد قرار نیست خرابکاری کنم، به همراه سگ کوچک و سفید رنگش در را باز کرد تا وارد شویم! اینجا هم دفتر کار او برای مدیریت کمپ و هم محل استراحت او است که با نقشه ها و راهنماهای مختلف، میز پذیرش مشتری و صندلی های ساده تزیین شده و از اتاق پشتی نیز صدای تلویزیون روشن به گوش می رسد (احتمالا مزاحم تلویزیون دیدن اش هم شده ایم!)

قبلا هم گفتم که شهر های کوچک در امریکا بسیار جالب هستند. با آنکه انتظار داریم در امریکا همه چیز تازه و مدرن باشد، اما موارد بسیاری وجود دارند که مردم هنوز از روش های قدیمی برای انجام کار ها استفاده می کنند. خانم مسن نیز جزو همین دسته بوده و برای پیدا کردن زمین خالی برای چادر زدن، سراغ یک دفتر قدیمی و بزرگ رفت تا جای مناسبی برای ما پیدا کند. حالا همه چیز مهیاست تا چادر را برپا کرده و استراحت کنیم!

سفر جاده ای غرب امریکا
سیستم حمل و نقل عمومی ریلی سان فرانسیسکو همان ظاهر قدیمی را حفظ کرده و خود یکی از جذابیت های این شهر است (البته اگر وسط راه خراب نشود!)
سفر جاده ای غرب امریکا
S مثل سان فرانسیسکو!
سفر جاده ای غرب امریکا
بندر Pier 39 یکی از شلوغ ترین ها است و هر روز افراد زیادی را میزبانی می کند.
سفر جاده ای غرب امریکا
انواع و اقسام تجارت ها را میتوانید در اینجا ببینید
سفر جاده ای غرب امریکا
بندر Pier 39 از طبقه بالا. اگر گذرتان به اینجا افتاد حتما با Pier Market (که در تصویر سایبان آبی با نشان شمشیر ماهی دارد) سر بزنید و از غذای دریایی که سرو میکند لذت ببرید!
سفر جاده ای غرب امریکا
در میانه راه در اقامتگاه Point Reyes Seashore Lodge توقف کردیم تا فلاسک را از ان جوش پر کرده و چای بنوشیم.
سفر جاده ای غرب امریکا
اگر هوس غذا کرده اید می توانید در اینجا سراغ استیک و غذای دریایی بگیرید.
سفر جاده ای غرب امریکا
یکی از نکات جالبی که در مکان های اینچنینی و شهر های کوچک می توان دید این است که خود محلی ها سعی میکنند به روش های مختلف مکان های دیدنی و جالب را به روش های مختلف در معرض دید مسافران قرار دهند.
سفر جاده ای غرب امریکا
در نقاط مختلفی همچون اینجا، می توان همزمان اقیانوس، زمین، ابر ها و آسمان آبی بالای ابر ها را مشاهده کرد!
سفر جاده ای غرب امریکا
پس چه بهتر که کمی اینجا صبر کنیم و از محیط لذت ببریم!
سفر جاده ای غرب امریکا
هوا کم کم تاریک میشود و وقت آن رسیده جایی برای ماندن پیدا کنیم.
سفر جاده ای غرب امریکا
ساعت 9:30 به این کمپ رسیدیم که به ما اجازه داد برای 35 دلار شب را آنجا سپری کنیم. اینجا واقعا تمیز و مرتب است!
سفر جاده ای غرب امریکا
این کمپ حتی اینترنت و وای فای هم دارد! منتها برای استفاده از آن باید دم دستشویی بایستیم!

نکته: اینجا آب جوش مجانی است!

یک رسم خوب در اینجا هست و آن، رایگان بودن آب جوش است! به همین خاطر فلاسک آب را همیشه همراه داشته باشید تا در صورت نیاز آب جوش گرفته و چای یا قهوه برای خودتان دم کنید!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Scroll to top